Çatı Temizliği

Yapıları dış etkenlerden koruma konusunda en önemli elemanlardan biri olan çatılar, zamanla yıpranmakta ve kapsamlı bir temizlik işlemine ihtiyaç duymaktadır. Yağmur, kar, dolu, rüzgar, güneş ışınları, iç ve dış sıcaklık farklarına çatılar doğrudan maruz kalmaktadır. Çatılar eğer düzenli periyotlar ile profesyonel ekip tarafından temizlenmezse uzun ömürlü olamamaktadır. Çatı temizliği konusunda uzman kişilerden hizmet alınmaması veya işlemin doğru şekilde yapılmaması durumunda da yine çatı ömrü kısalabilecektir. Temizlik işlemlerinin çatı bakımı , onarım, tamir, izolasyon vb gibi işlemler ile karıştırılmaması gerekir. Zira, temizlik işlemi bütün bunlardan ayrı tutularak yapılması ve takip edilmesi gereken bir süreçtir.

Çatı Temizliği İşlemi Nasıl Yapılır?

Çatılarda yapılan temizlikler çok kapsamlı ve detaylı işlemlerdir. Temizlik işlemlerini çatının sadece dışarıdan görünen kısmının temizlenmesi ve atıklardan arındırılması olarak düşünülmesi yanlış olacaktır. Bunlar da temizlik işlemlerinin içerisinde yer almaktadır. Fajat asıl işlem, çatıyı oluşturan kiremit vb gibi unsurlarının aralarının alt ve üst kısımlarının bu işlem için özel olarak üretilmiş kimyasallar ile temizlenmesidir. Çatının dört bir yanı, elektrik süpürgesine benzeyen fakat çok daha büyük kapasiteli süpürgeler ile detaylı olarak süpürülmektedir. Eğer yapıda bir baca kullanımı söz konusu ise bu bacaların tıkalı olup olmadığı kontrol edilmekte ve eğer tıkanan baca varsa yine doğru bir prosedür ile bacalar da açılmaktadır. Ayrıca, çatı içerisinde suyun tahliye edildiği kısımlarda da zamanla pislik oluşması sonucu bir tıkanıklık söz konusu ise bu tıkanıklık en uygun şekilde açılmakta ve suyun tahliyesi daha kolay hale getirilmektedir.

Çatılarınızı Uzman Ekibimizle Hızlı, Güvenli ve Uygun Fiyatlara Temizliyoruz!

Çatı temizliği ihtiyacınız varsa, bu alanda piyasada en kaliteli hizmeti sunan firmamız ile istediğiniz iletişime geçebilir ve temizlik için randevu alabilirsiniz. Çatınızı incelemeye gelen ekibimiz öncelikle temizlik ihtiyacının boyutunu belirlemekte ve bu ihtiyaca göre bir fiyat teklifi sunmaktadır. Fiyatlar, çatının büyüklüğüne, yapı malzemesine, ihtiyaç duyulan ek işlemlere göre değişebilmektedir Fakat her durumda, memnun kalacağınız ve uzun süre ekstra bir masraf etmeden güvenle kullanacağınız bir çatıya kavuşmuş olacaksınız.

Kiremit Çatı

Çatılar, işlevsellik bakımından yapılar için çok büyük bir öneme sahiptir. Yapının üzerinde adeta bir kabuk görevi gören çatılar, binayı her türlü dış etkenlerden korumaktadır. Bu etkenler arasında yağışlar, güneş ışınları, rüzgar vb sıralanabilirken aynı zamanda ısı kaybının önlenmesi, ses yalıtımı, sıcaklık farkı gibi faktörler de listelenebilmektedir.

Ülkemizde uygulaması en fazla görülen çatı tipi kuşkusuz kiremit çatılardır. Kil esaslı bir malzeme olan kiremit, çatı kaplama uygulamalarının vazgeçilmezleri arasındadır. Kiremit çatı birçok açıdan avantaj sağlaması nedeniyle yapı inşaatında sıklıkla tercih edilmektedir. Bu avantajlar arasında kiremitin kolay bulunması, fiyatının diğer çatı malzemelerine göre hesaplı olması, kaplama malzemesi olarak kullanıldığında uygulamada kolaylık sağlaması gibi etkenler sayılabilmektedir.

Kiremit Çatı Uygulamalarında Sizin İçin En Kaliteli Hizmeti Sağlıyoruz!

Kiremit çatılar da kendi içerisinde birçok farklı şekilde sınıflandırılabilmektedir. Çatının yapıldığı bölgenin yağış durumu, hava sıcaklık değerleri, yapının kullanım amacı (konut, hastane, okul, AVM vs), yapının kaç katlı olduğu gibi parametreler kiremit çatıların tasarımına doğrudan etki eden faktörlerdir. Çatı ile ilgili her konuda olduğu gibi kiremit çatı konusunda da çözüm ortağı olan firmamız, çatı kaplama ustası arayışlarınızı sona erdirmekte ve size istediğiniz kaliteyi sunmaktadır. Siz de kiremit çatılarınız için bir hizmet almak veya çatınızı kiremit ile kaplatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek muhtemel çözümlerin neler olduğu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Talebinizi değerlendiren firmamız, sizin için en uygun çözümü hazırlamakta ve en kısa sürede uygulamaya geçmektedir.

Kiremit Çatılarınız İle İlgili Kaplama Hizmetleri Yanında Tamir ve Bakım Çalışmaları da Yapıyoruz

En yaygın çatı tipi ve malzemesi olan kiremit çatılar ile ilgili piyasada iletişime geçeceğiniz en güvenilir, en kaliteli ve en uygun fiyatlı çözümleri sunan firmamız, sahip olduğu tecrübe ile her zaman sizin yanınızdadır. Çatınızı kiremit ile kaplatmak veya var olan kiremit çatınızı tamir ettirmek istediğinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizin için her zaman uygun fiyat politikası izleyen ve müşteri odaklı hizmet anlayışından asla taviz vermeyen firmamız, hizmet verdiği müşterilerden her zaman olumlu geri dönüşler alarak daha da güçlenmektedir.